×
WILLA DOMAŃSKICH

CO ROBIMY

   Chcąc dzielić się pięknem zabytkowego obiektu jesteśmy świadomi, że Willa Domańskich, jak i obiekty znajdujące się na terenie parku wymagają, po latach zaniedbań i destrukcyjnej bezczynności, koniecznych prac remontowych i renowacyjnych. W celu uzyskania funduszy na remonty i przywrócenie Willi do jej pierwotnego wyglądu wynajmujemy obiekt na wesela, organizujemy konferencje, aukcje, wystawy, koncerty i wszelkiego rodzaju wydarzenia kulturalne, także nieodpłatne. Działamy samodzielnie, jak i we współpracy z lokalnymi władzami i organizacjami. Willa jak i teren ją otaczający są wymarzonym na takie wydarzenia miejscem z duszą.

   To Wy i Wasi goście sprawiacie, że Willa powraca do swej świetności.

   W parku otaczającym Willę, tuż przy pozostałościach wapiennych murów dawnej wozowni służącej gościom jako zewnętrzna kawiarnia, lub bar, usytuowany jest stylowy namiot mieszczący 180 gości. W całorocznym namiocie czeka pełnowymiarowy parkiet taneczny, bar oraz stanowisko dla obsługi muzycznej i dźwiękowej. Jest miejsce na dekoracje według uznania gości, namiot w najwyższym miejscu ma prawie siedem metrów wysokości. Tuż przy namiocie położona jest kuchnia oraz zewnętrzne toalety z toaletą dla niepełnosprawnych.

   Idąc do Willi reprezentacyjną aleją lipową, poprzez dwubiegowe schody hiszpańskie i pokój słoneczny przemieścimy się do reprezentacyjnego salonu z fortepianem, który może służyć za miejsce ceremonii. Dalej, poprzez oryginalną, ręcznie wykonaną, młodopolską jadalnię w Stylu Zakopiańskim ze stołem na 10 osób zejdziemy po pięknych schodach, na które sączy się poprzez kolorowe witraże światło do salonu parteru z czynnym kominkiem. Willa zawiera 4 sypialnie, wyposażona jest w dwie łazienki z epoki, stylowe meble, okraszona dziełami sztuki oraz wyposażeniem wnętrz, które w części stanowi oryginalny, unikatowy wystrój (jak główna, wyżej wspomniana Sypialnia Egipska czy jadalnia w Stylu Zakopiańskim), a w pozostałej jest doskonale i ze smakiem dobrane jako uzupełnienie wyjątkowego stylu całej nieruchomości.

   Za Willą rozciąga się fotogeniczne starorzecze rzeki Krzeszówki, na terenie parku rośnie około 300 letni dąb, na którym zawieszona jest huśtawka linowa oraz girlandy świateł, jest również basen z epoki, który wkrótce przywrócony zostanie do użytku.

   Bez wahania każdy dostrzeże w Willi, jej detalach, wnętrzu i otoczeniu niesamowite i niepowtarzalne kadry fotograficzne i filmowe. Niezależnie od pory dnia czy nocy, o każdej porze roku to piękne miejsce stanowi wymarzony, przepełniony smacznym romantyzmem plener fotograficzny. Plener z duszą. W organizacji imprez współpracują z nami przyjaciele, którzy dzielą z nami pasję do współtworzenia historii tego miejsca. Willa zapewnia gościom unikalne wrażenia estetyczne, a współtworzący z nami - doskonałe jedzenie, wystrój kwiatowy, oprawę muzyczną etc. Dla przykładu - pochodzenie Willi jest tak młodopolskie (została wybudowana w roku 1925) jak i włoskie (Karol Gustaw Domański oparł jej wygląd na tym co widział i naszkicował we Włoszech), dlatego też przygotowujemy dla gości menu oparte na potrawach polskich i włoskich. Wszystko naturalnie łączy się tutaj w spójną, piękną, jedyną w swym rodzaju, Polską, ale i kosmopolityczną, europejską i ponadczasową całość.

   Willa położona jest w Nawojowej Górze, zaledwie 20 minut jazdy samochodem od Krakowa w kierunku Krzeszowic. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin w celu poznania uroków tego historycznego miejsca i przede wszystkim do dzielenia się z nami radością i pięknem. Wszystkim chętnie pokażemy chociaż część Willi po wcześniejszym umówieniu się z nami. Opowiemy także o jej historii. Dziękujemy!

  • ul. Prochownia 14, 32-065 Nawojowa Góra
    tel. +48 791 274 247, info@willadomanskich.pl